Agropellet produkowany jest z surowców biodegradowalnych, pochodzących z roślin. Powstaje z niewykorzystanych pozostałości z produkcji np. zbóż, kukurydzy, ziół czy rzepaku. Surowiec pozyskiwany jest z obszarów leśnych, wiejskich, terenów przydrożnych i miejskich. Lista producentów agropelletu znajduje się poniżej.

Produkcja agropeletu

Wysuszony i rozdrobniony surowiec poddaje się sprasowaniu pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, w efekcie powstaje bardzo silne zagęszczenie produktu, o dużej wartości cieplnej. Powstały w ten sposób granulat, charakteryzuje się małą wilgotnością i dużą mocą energetyczną.

Odpowiednio przygotowany agropelet przy wysokich wartościach opałowych pozostawia niewielką ilość popiołu. Pozostałości po spalaniu można wykorzystać jako ekologiczny, wartościowy nawóz.

produkcja agropellet, pellet, producenci agropelletu

link do strony producenta agropellet i pellets drzewnego

Słoma to tanie i przyjazne środowisku  paliwo do kotłów. Poniższy film przedstawia nowoczesny zakład produkujący agropelet ze słomy. Producent agropellet z Przasnysza.

Każdy producent agropelletu, od którego chcemy kupić nasze paliwo w celach grzewczych, do spalania w przydomowych piecach i kotłach c.o, powinien posiadać certyfikat sprawdzenia składu biopaliwa, a także system jakości dotyczący norm produkcji.

Zapraszamy producentów agropelletu i peletów bio do prezentowania swoich linków i oferty na naszej liście. Każdy producent, musi podać rodzaj agropelletu, cenę, zasięg dystrybucji i link do swojej strony www.

Weryfikacja producentów agropelletów jest o tyle istotna, że mamy tu mniej stabilne biopaliwo niż w przypadku peletów z trocin DIN plus. Co ważne, sam agropellet często oferowany jest przez producentów luzem, w workach albo w tańszej formie tj: brykietów ze słomy. Brykiety ze słomy ze względu na tańsze linie produkcyjne są ciekawą alternatywą dla samego pelletu. Można je spalać efektywnie np: w kotłach firmy Cichewicz typ Biowarmer standard.

Produkcja agropelletu czy brykietów daje nam korzyści – jako użytkownikom domowych kotłów i pieców:

  • stabilną jakość paliwa
  • niski poziom wilgotności biopaliwa
  • homogeniczność paliwa
  • dość stabilną cenę
  • możliwość mieszania biopelletów z węglem czy biomasą a nawet z paliwami alternatywnymi jak RDF/SRF

Zapraszamy do współpracy producentów agropelletu.